O MARCE*

Maja Pilarek* to marka, w której styl nie podlega sztywnym definicjom - jest wszystkim tym, co sprawia Ci radość i w czym czujesz się sobą.
W kolekcjach główną rolę gra kolor i autorskie podejście do dzianiny. Ubrania marki są połączeniem sztuki, użytkowości i nowatorskich rozwiązań technologicznych, dbałość o każdy detal i starannie dobrane palety barw sprawią, że poczujesz się w nich pewnie i wyjątkowo.
„Wierzę, że kolory mają ogromną moc kreowania nastroju i dodawania pewności siebie. Inspirację czerpię z różnorodnych źródeł, miksując własne obserwacje z elementami ze świata kultury i sztuki współczesnej. Poszukuję świeżych pomysłów i autorskich rozwiązań, które każdą kolekcję czynią niepowtarzalną.  Do ubrań podchodzę trochę jak do płótna - szukam różnych faktur, zestawień, a dzianina jest dla mnie idealnym medium. Powierzchnię tworzę od zera, pojedynczym nitkom nadaję formę, strukturę i kolor - to chyba właśnie ta twórcza wolność pociąga mnie w niej najbardziej. Lubię myśleć o ubraniach nie tylko jak o elementach garderoby, ale jak o sztuce, która jest z nami na co dzień.”
Każda kolekcja to inna historia, ale w każdej to Ty jesteś główną bohaterką. Dołącz do naszej społeczności i odważ się nosić to, na co tylko masz ochotę. 
Have fun! :)

O PROJEKTANTCE*

Markę pod swoim nazwiskiem tworzy absolwentka Instytutu Ubioru łódzkiej ASP, zwyciężczyni Gala Debiuty i Gali Dyplomowej 2022 oraz finalistka wielu konkursów, m.in. Złota Nitka, Arts of Fashion, Fashion Designer Awards. Maja była wielokrotnie wymieniana wśród najbardziej obiecujących polskich młodych projektantów i doceniana przez media zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2023 nominowana do nagrody Elle Style Awards w kategorii Odkrycie Roku. Obecnie pracuje jako wykładowczyni ASP w Łodzi, gdzie uczy studentów programowania maszyn dziewiarskich oraz wciąż rozwija swoje umiejętności pracując jako programistka.

„Swoją przygodę z dzianiną zaczęłam podczas studiów - pierwsze projekty powstawały na maszynach ręcznych, ale prawdziwa fascynacja przyszła wraz z poznaniem możliwości maszyn komputerowych. Wciąż się uczę i eksperymentuję. W każdy projekt wkładam maksimum serca i zaangażowania, uczestniczę w całym procesie produkcji: od projektu, przez dobór surowców, konstrukcję, programowanie, dzianie, aż po pranie, parowanie i ręczne wykańczanie.
Własna marka to dla mnie spełnienie marzeń i sposób na dzielenie się z innymi moją pasją do mody i sztuki. Chcę tworzyć produkty, które będą cieszyły osobę, która je nosi. Z natury jestem optymistką i chciałabym każdemu przekazać choć odrobinę czegoś pozytywnego, wyjątkową rzecz, którą będzie zakładał z uśmiechem. Odważne wzory i kolory to coś, czego zdecydowanie brakuje na co dzień na ulicach - marzy mi się, żeby nikt nie bał się „zwracać na siebie uwagę”, a wręcz żeby chciał to robić! Każdy z nas jest wyjątkowy, odważmy się po prostu to pokazać”.

O PRODUKCJI*

Cały proces projektowy i produkcyjny odbywa się w Polsce - ubrania są wytwarzane w lokalnych zakładach - w dziewiarni w Pabianicach i szwalni w Łodzi. Tworzone są w małych ilościach, co zapobiega nadprodukcji, a Ty możesz mieć pewność, że otrzymujesz coś wyjątkowego. Każdy dziany element jest odpasowany (a nie krojony z większego kawałka), co niweluje ilość odpadów przy szyciu.
Dbamy o jakość surowców, wykorzystując naturalne materiały, takie jak: bawełna, wełna merino czy wiskoza, aby zapewnić Ci wygodę i komfort. Stawiamy na jakość i trwałość, nie kierując się chwilowymi trendami - dzięki temu nasze projekty nie ulegają szybkim zmianom sezonowym, a Ty możesz cieszyć się produktem, który będzie towarzyszył Ci przez wiele lat.