SS24*

*Kolekcja prezentowana na Budapest Central European Fashion Week, Open’er Festival 2023 i na Off Piotrkowska w ramach projektu Moda na Łódź.

*Kolekcja na wiosnę zrodziła się z eksperymentów: „Chciałam inaczej niż zwykle pobawić się kolorem i stworzyć powierzchnie oparte nie tylko na grafikach, ale także wpleść w nie różne struktury, podkreślić rzemieślniczy charakter dzianiny”.

Składa się na nią osiem wyjątkowych modeli, w których współgrają ze sobą motywy geometryczne, jak i delikatne fale, a ażurowe wstawki dodają subtelności i lekkości.

W kolekcji nie mogło zabraknąć odważnych kolorów, które są cechą charakterystyczną marki. W dzianinach fiolet spotyka się z miętą, a także błękitem, brzoskwinią i beżem, a róż z zielenią i pomarańczem tworzą energetyczne połączenie. Kolekcja to nie tylko eksploracja wzorów i możliwości kryjących się w dzianinie, ale także zabawa barwami, które oddają charakter i indywidualność każdego modelu.

Wśród propozycji znajdują się dwie sukienki, komplet ze spodniami, kamizelka, dwa swetry oraz kardigan wykonany w całości z wełny merynosów. Modele dzianinowe uzupełnia komplet z lekkiej wiskozy w autorski print.

Choć projekty powstały z myślą o wiośnie, z powodzeniem mogą być noszone cały rok. Ażurową kamizelkę można założyć zarówno solo, jak i na koszulę, spodnie czy sukienkę, a wełna merynosów i moher doskonale sprawdzą się w chłodniejsze dni, zapewniając komfort i ciepło. Spójna kolorystyka pozwala na zabawę kolorem i miksowanie ze sobą ubrań, tworząc warstwowe stylizacje.

Ubrania powstały w lokalnych zakładach: dziewiarni w Pabianicach i szwalni w Łodzi z wysokiej jakości naturalnych surowców– w kolekcji dominuje przędza bawełniana, w 50% pochodząca z recyklingu. 

Fot. Patrycja Jędrzejewska
Model: Julia Hańczewska
Styl: Olga i Karolina Prygoży
Mua: Irena Arsieniewa
Movement director: Mikołaj Wnęt
Jewellery: Glina @glina.store
Buty: Mako @mako.store